Prūsiskai | English | Deutsch | Lietuviškai | Latviski | Po polsku | Па-беларуску | По-русски
printed Prussian flags

pattern

Mums ir pieejami 2 dažādu veidu Prūsijas karogi, kuri drukāti uz 110 g/m² poliestera. Karogu platums ir 170 cm, augstums - 100 cm. Karogiem ir cilpas katrā stūrī, lai tos varētu daudzpusīgi izmantot (cilpas var nogriezt, ja tās nav nepieciešamas). Sīkāka informācija par dizaina paraugiem pieejama zemāk.

flag size

Karodziņi maksā €30 plus pasta izdevumi:
Lietuvā : €2
Eiropā: €5
Pārējā pasaulē: €10

Lai pasūtītu, lūdzu, rakstiet uz: glabbis@prusai.org

pattern

Prūšu karogs

Prussian flag

1988.-1989. gadā tapa Prūšu Brālības karogs, pēc sava veidola horizontāli trīskrāsains, melni-sarkani-melnā krāsā, ar divām šaurām, baltām svītrām tajā. Vadoties no leģendām, prūšu karapulkiem bijis šāds karogs, kad tie 11. gadsimtā dienējuši pie Kijevas lielkņaza Vladimira.

Prūšu karogs sevī ataino dabas izpausmes. Tas ir Baltijas jūra pēc saulrieta - ar melniem ūdeņiem un melnām debesīm, kam vidū ir sarkans saules kvēls.

Prūšu karoga krāsu savienojums simboliski atspoguļo Prābutiskan (prūšu mistikas mūžība) jēdzienu, kā arī senās prūšu svētvietas Rāmawa atainojumu. Rāmawa - tā ir sarkana vidiene starp rāmu un mūžīgu tumsu; sarkans RĀM-MĀR mirdzums. Savukārt, starp Rāmawa's saprātu un mūžīgo tumsu, balta robeža mūs sargā no Māras ilūziju ietekmes

Tumšs, gaišs un sarkans - tie ir paši agrākie dažādās valodās izmantotie jēdzieni, aprakstot krāsas. Prūšu karogs tādēļ ir īpaši arhaiski izteiksmīgs mūslaikos.

Prūšu karogs ar ģerboni

Prussian flag with bear

Prūšu ģerboni 1529. gadā aprakstīja Simons Grunavs hronikā par prūšiem, atsaucoties uz prūšu stāstītā par 523. gadā Pruteņa un Widewuta izdotiem noteikumiem: „...un vietā, kur bija vairogs, stāvēja jāteniski divi zirgi, un tie turēja vairogu starp sevi, un vairogs attēloja stāvoša vīra augšpusi, kur viņa galva bija kā lācim ar atvērtiem žokļiem.“

Atsaucoties uz šo leģendāro datumu, prūšu ģerbonim ir 1500 gadu. Vairogs starp diviem zirgiem atspoguļo apsargātu, ārēji noslēgtu vietu - tādu kā Rāmawa. Būšanai starp dvīņiem parasti ir nozīme - centrālā Dievība, vai arī - axis mundi. Savukārt vīrs, kam lāča galva, kurai atvērti žokļi, atspoguļo senčus, kas arvien turpina runāt ar mums.


Prussian Gods Peckols Perkunas, Potrimpo (Patollus, Percunus, Potrimpus) & King Waidewuti's Crest