Prūsiskai | English | Deutsch | Lietuviškai | Latviski | Po polsku | Па-беларуску | По-русски
printed Prussian flags

pattern

Pardavimui turime 2 skirtingų tipų prūsų vėliavas, atspausdintas ant 110 g/m² poliesterio. Plotis: 170 cm, aukštis: 100 cm, kiekviename kampe yra virvelė, kad būtų galima įvairiai naudoti (jei nereikia, ją galima nupjauti). Daugiau informacijos apie dizainą žiūrėkite žemiau.

flag size

Vėliavos kainuoja €30 plius pašto išlaidos:
Lietuva: €2
Europa: €5
Likęs pasaulis: €10

Norėdami užsisakyti, rašykite el. paštu: glabbis@prusai.org

pattern

Prūsų vėliava

Prussian flag

1988 - 1989 m. Prūsos Brolijos vėliava tapo horizontali trispalvė juodai raudonai juoda su dviem plonais baltais ruožais. Pagal legendas prūsų pulkai turėjo tokią vėliavą, kai XI a. tarnavo Kijevo kunigaikščiui Vladimirui (t.y. prūsai ją atnešė į tuos kraštus).

Prūsų vėliava atspindi gamtos reiškinį. Tai Baltijos jūra po saulėlydžio: juodas jūros vanduo ir juodas dangus, o tarp jų požeminės saulės žara.

Prūsų vėliavos spalvų derinys - tai simboliškai išreikšta sąvokos Prābutiskan (prūsiška mistinė amžinybė) bei Rāmavos vizualizacija. Rāmawa - tai raudonas vidurys tarp ramios amžinos tamsos; raudonas RĀM-MĀR mirgėjimas. Izoliacija nuo Maros iliuzijų poveikio - tai Balta riba tarp Rāmavos sąmoningumo ir amžinybės tamsos.

Tamsi, šviesi ir raudona - tai seniausios skirtingose kalbose vartojamos sąvokos spalvoms apibūdinti. Prūsų vėliava - tai maksimalaus archajiškumo išraiška dabartyje.

Prūsų vėliava su herbu

Prussian flag with bear

Prūsų herbą 1529 m. aprašė Simonas Grunau savo Prūsijos kronikoje skyriuje apie 523-ųjų įvykius - apie Prutenio ir Vaidevučio įstatymus: „...o toje vietoje, kur buvo skydas, stovėjo pasistiebę du balti žirgai, ir jie laikė skydą savo tarpe, o skyde pavaizduotas iki pusiau stoto žmogus, tik jo galva kaip lokio su pražiotais nasrais.“

Pagal legendinę Vaidevučio įstatymų datą, herbui 1500 metų. Skydas tarp dvejų žirgų - tai apsaugota sakrali erdvė, Rāmawa. Butybė, esanti tarp dvynių, dažniausiai gali turėti reikšmę: centrinė dievybė, pasaulio medis ir pan. Lokio galva su pražiotais nasrais - protėvis, nuolat kalbantis su mumis.


Prussian Gods Peckols Perkunas, Potrimpo (Patollus, Percunus, Potrimpus) & King Waidewuti's Crest